Зеленський взяв під контроль хід розслідувань справ військових, які загинули за підозрілих обставин

18

Президент Володимир Зеленський зустрівся з сім’ями військовослужбовців ЗСУ та Національної гвардії, які в різні роки загинули за підозрілих обставин і яких слідчі органи визнали самогубцями.

Як повідомляє прес-служба президента, на зустрічі члени сімей загиблих наголошували, що смерть їх рідних намагаються видати за самогубство незважаючи на те, що в деяких випадках на тілах були виявлені сліди побиття, вогнепальних поранень. Подекуди є свідки вбивства і навіть відомі імена тих, хто його скоїв.

«Особисто я зіштовхнувся з цим восени минулого року, коли одного з моїх товаришів по службі вбили, потім повісили і списали на банальне самогубство. Ми зіткнулися із замкненим колом і відсутністю об’єктивного розслідування», – розповів колишній військовослужбовець Сергій Ульянов.

Зеленський взяв порушені питання під особистий контроль і дав відповідні доручення заступнику керівника Офісу президента Руслану Рябошапці.

«Якщо ми зможемо досягти повного, всебічного та об’єктивного розслідування окремих випадків, то це допоможе зрушити з місця й інші розслідування, які, на вашу думку, є недостовірними», – сказав президент, додавши, що буде вимагати від правоохоронних органів максимально оперативно і об’єктивно розслідувати смерть кожного військового.

Як повідомлялося, 26 червня президент зустрівся з начальником Генштабу ЗСУ Русланом Хомчаком і заслухав його доповідь про стан справ у ЗСУ.

Джерело