Вчені виявили корисну властивість полуниці!

8

Команда італійських, сербських та іспанських дослідників вважає, що полуниця може звести до мінімуму пошкодження слизової шлунка від вживання алкоголю. Доктор Сара Туліпані з Університету Барселони вважає, що позитивний ефект від полуниці пов’язаний з антиоксидантними властивостями ягоди: полуниця активує антиоксидантний захист та ензими тіла, інформує Ukr.Media.

Результати досліджень показують, що дієта, багата полуницею, може мати позитивний ефект, якщо йдеться про запобігання шлункових захворювань, пов’язаних з генерацією вільних радикалів або інших активних форм кисню.

Крім того, на думку вчених, полуниця також може сповільнити утворення виразок шлунка. Гастрит або запалення слизової оболонки шлунка пов’язані з вживанням алкоголю, але також можуть бути викликані вірусною інфекцією або нестероїдними протизапальними препаратами. У цих випадках вживання полуниці може зменшити пошкодження слизової шлунка.

Вчені провели експеримент на щурах: протягом 10 днів їм щодня давали по 40 міліграмів полуничного екстракту на кілограм ваги. Потім щурам дали алкоголь та проаналізували стан їхніх шлунків. Виявилося, що у тих гризунів, які вживали екстракт, виразки були меншими, ніж у інших.