Суд доручив перевірити Медведчука на сепаратизм

6

Шевченківський районний суд Києва призначив лінгвістичну експертизу виступів колишнього глави Адміністрації Президента, голови політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука в Росії для виявлення ознак сепаратизму. Про це сказано в рішення суду від 2 серпня.

Відповідне клопотання було подано до суду в рамках розслідування кримінального провадження про можливе сепаратизмі та держзраду Медведчука, яке проводить СБУ. Слідчі проводять розслідування, спираючись на відеозапис прес-конференції Віктора Медведчука і співголови партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, яку вони дали в Санкт-Петербурзі 18 липня.

Експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції належить встановити, чи містяться в тексті виступу Медведчука публічні заклики до вчинення умисних дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, у тому числі поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі.

СБУ також розслідує поїздку Медведчука, Бойка і ще 3 депутатів ВП “За життя” в Москву 10 липня поточного року. В ході даного візиту представники української сторони зустрілися з керівництвом уряду РФ і партії “Єдина Росія”.

Раніше Віктор Медведчук заявив, що ОП “За життя” буде в опозиції до президента Володимира Зеленського.