Не знають, на чому нажитися! Нові штрафи розорять українців!

15

Як стало відомо, ВР планує ввести в Україні новий штраф за кинутий недопалок. Українцям доведеться платити за порушення від двох тисяч гривень, пише ukrainianwall.

Так, які зміни чекають українців:

У парламенті планують збільшити штраф за порушення правил поводження зі сміттям. За викинутий недопалок з вікна автомобіля доведеться заплатити мінімум 2000 гривень;

Крім того, в Кабміні готують нову систему поводження зі сміттям, беруть до уваги 5-ступінчасту систему з Європи;

Загалом Кабмін планує провести через парламент 9 проектів законів, які повноцінно приведуть систему поводження з відходами в рамки Європейського Союзу;

В Україні велика кількість проблем зі стихійними звалищами, а також порушенням правил поводження з відходами;

В Європі з цим простіше. Окремі країни (такі як Німеччина і Швеція, наприклад), вже навчилися не просто позбавлятися від сміття, а й заробляти на ньому.

У Верховній Раді 2 липня був зареєстрований проект закону №10411 «Про управління відходами”. Його авторами виступили фахівці Міністерства екології та природних ресурсів. Незважаючи на те, що законопроект нинішнє скликання парламенту прийняти не зможе, цілком ймовірно, що напрацювання Кабміну знову буде подано в Раду вже цієї осені.

Справа в тому, що Україна ще під час підписання Угоди про асоціацію з ЄС зобов’язалася навести порядок на ринку відходів. Тому профільне міністерство підготувало відразу кілька важливих змін.

Перша – значно збільшити штрафи за сміття. Наприклад, якщо ви викинете недопалок або пакет з вікна автомобіля, маршрутки, трамвая або тролейбуса – вам доведеться заплатити від 1700 до 2550 гривень. Аналогічні штрафи передбачені і за викидання сміття з вікна поїзда або річкового транспорту.

Ростуть штрафи і за псування сільськогосподарських земель – від 4250 до 8500 гривень. Покарання збільшать також за порушення правил поводження зі сміттям і його вивезення: для фізичних осіб – від 1700 до 6800 гривень, для юридичних осіб – від 4250 до 8500 гривень.

Окремі зміни вводять і для більш масштабних відходів – відходи, які забруднюють міста. У профільному відомстві пропонують 5-ступінчасту систему по роботі зі сміттям, прийняту в Європейському Союзі.

Попередження утворення відходів. Сюди входить і стимуляція виробляти безвідхідну продукцію, і впровадження нових технологій, і інформаційна кампанія, спрямована на мінімізацію шкідливих викидів.

Підготовка до повторного використання. Зусиллями місцевих органів, а також виконавчої влади будуть створені пункти ремонту і повторного використання продукції, впровадження економічних інструментів і встановлення цільових показників повторного використання.

Рециклінг, тобто вторинне використання продукції.

Відновлення, за винятком рециклінгу.
Завершення терміну експлуатації. Йдеться про різні способи – спалювання та інші.
Ще одне нововведення проекту закону – створення окремого органу для контролю за виконанням норм. Він реалізує державну політику в сфері управління відходами, з повноваженнями щодо організації системи управління відходами та забезпечення її функціонування.

У міністерстві, щоправда, заявляють, що законопроект – рамковий, на додаток до нього потрібно прийняти ще 9 законів. Вони стосуються такого сміття, як упаковки, батарейки, небезпечні відходи тощо.

Джерело