Марія розлучилася 10 років тому. Якось їй подзвонили і сказали, що її 85-річна свекруха залишилася одна, без догляду і допомоги. Колись вона погано прийняла Марію в сім’ю. Не подобалася їй дівчина. Весь час налаштовувала сина проти неї – а зараз нелюбима невістка має її доглядати

111

Доглянути колишню свекруху.

З чоловіком Марія розлучилася давно. Не зійшлись характерами. Але, вийшло так, що у спадок від колишнього чоловіка Марії дісталася свекруха. Точніше – турбота про неї. За матеріалами

Майже 10 років з чоловіком вони не спілкувалися і не бачилися. Їхня донька була вже дорослою, заміжня, і жила в іншому місті. З батьком вона теж не спілкувалася. Та й він, видно, не намагався за всі ці роки помиритися.

Одного разу Марії подзвонили і сказали, що її колишнього чоловіка не стало, а з рідних у нього тільки стара хвора мати. Що робити?

Марія з донькою гідно провели чоловіка в останню путь, зробили все, як належить. Але залишилося питання – що робити з бабусею? Свекруха була з характером, який зовсім не подарунок. З самого початку вона погано прийняла Марію в сім’ю. Не подобалася їй Марія. Будувала підступи весь час проти неї.

Синові своєму на невістку наговорювала, лаялася з нею. Може, тому чоловік Марії так себе і подив, живучи з нею. Хто знає …

Жила свекруха одна. Старенький будинок навпіл з сусідами. Пічне опалення. Було їй уже за 85. Нікуди вже з хати не виходила, але сама себе обслуговувала. На пропозицію внучки поїхати в будинок для людей похилого віку вона відповіла категоричною відмовою. «Піду на той світ тільки з  свого дому» – ставила ультиматум бабуся.

Дочка поїхала, а Марії довелося взяти догляд за свекрухою на себе. Декілька разів на тиждень ходила до неї, приносила продуктів, носила дрова, воду з колонки, прибирала в будинку. Свекруха бурчала на неї постійно: то не те купила, то погано прибрала, то не те зробила.

Крізь зуби терпіла це Марія. Але кинути бабку не могла. Що скажуть люди? Як її залишиш? Домовилася з соцпрацівником, жінкою, що будуть по черзі відвідувати свекруху.

Через рік бабуся злягла остаточно. Марія доглядала свекруху до її останніх днів. Навіть сама не знала, чому вона це робить. Просто, по-людськи, їй було шкода стареньку.

Коли через два роки не стало свекрухи, виявилося, що свій старенький будинок вона заповіла Марії. Ось така подяка.

Чи думала свекруха при житті, що саме невістка, яку вона не любила і постійно лаяла, буде доглядати її на старості до останніх днів.  А життя ось як розпорядилося.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.


Источник