“Краще з палицею пасти корів, ніж зброю в руках тримати”: Історія чеченця, який відмовився вбивати українців і втік з РФ

52

Його історію розповіли білоруські журналісти, передають Патріоти України.

Далхан – колишній військовий. Свого часу він служив контрактником і заробляв близько 700 євро на місяць, коли нічого не доводилося робити. У Чечні у Далхана був будинок в 300 квадратних метрів, в якому вони разом з дружиною виховували сімох дітей.Потім брат Далхана, відправлений охороняти кордон, був убитий під час бомбардування на Донбасі.

Пізніше наказ про відрядження на Донбас отримав і сам Далхан. “У моєму контракті не було написано, що я повинен вбивати людей. Я сказав, що не поїду”, – говорить він.

Коли Далхан зрозумів, що за відмову воювати в Україні йому загрожує трибунал, він пішов з армії і вирішив виїхати з Чечні. Разом з сім’єю він перебрався до Білорусі, звідки хотів потрапити до Польщі, проте після 16 невдалих спроб залишився в селі на Поліссі.

Зараз Далхан працює пастухом, а його дружина пече пиріжки на продаж. “Ніколи в житті не думав, що буду пастухом. Але друзям не кажу, що працюю пастухом. Негарно якось. Все життя був військовим, а зараз пастух. Хай вибачить мене Всевишній, я їм кажу, що працюю на пожежку”, – зізнався Далхан.

Він зізнається, що “краще з палицею пасти корів, ніж зброю в руках тримати”.

Зараз чеченець офіційно живе в Білорусі, вступив до колгоспу і отримав будинок в селі від держави. Разом з дружиною вони отримують близько 600 доларів.