Коли старший брат одружився, батьки взяли кредит і купили йому автомобіль. Незабаром він зібрав документи і сказав, що їде за кордон на заробітки. Коли я ввечері повернувся додому, його дружина з дитиною, вже переїхали у нашу квартиру. Я зателефонував братові і запитав, чому вони вигнали маму з кімнати. На що він мені відповів, щоб я продав автомобіль, або віддав його в банк. Але найбільше мене здивувала мама

59

Я не знаю скільки ще витримаю, але всьому є міра. Я вже стільки років годую сім’ю брата і навіть якоїсь елементарної подяки від них не почув. Все їм мало, а самі взагалі ворушитись не хочуть, а навіщо якщо є такий брат. Коли цьому буде край – не знаю, але терпець мій вже вривається.

Мій брат Артем молодший за мене на п’ять років. У дитинстві мама просила мене дивитися за ним і переживала за нього більше, ніж за мене. Взагалі, я ніколи не потрапляв в неприємності, добре вчився. Братик, навпаки, підкидав сюрпризи. А ще – часто мав проблеми зі здоров’ям. За матеріалами

Через п’ять років після закінчення школи, у мене вже був червоний диплом інженера транспортних технологій і логістики плюс безліч ідей. З’явилася стабільна робота, та й підробіток свій я не кинув. Порахувавши свій дохід, вирішив орендувати собі окреме житло. Але, плани були порушені.

З’ясувалося, що Артем знайшов собі на першому курсі інституту кохану, і вона чекає дитину. Звичайно, як справжній чоловік, він збирається на ній одружуватися. Тільки існують «але». Він хоче красиву церемонію і окрему квартиру. Гаразд, врешті-решт, діти і сім’я – це святе. Батьки дістали свої заощадження, я допоміг, чим зміг. Зіграли весілля, молоді з’їхали.

Але, брат не вгамовувався. Порушив питання про придбання машини. Він взагалі давно її хотів, але тепер аргументував це необхідністю возити дружину до лікарів і взагалі «хіба мало що вночі трапитися може». Частина грошей у них залишилася з весільного подарунка. Мама моя сподівалася, що вони підуть на коляску і все необхідне малюкові, коли він з’явиться на світ. Але, батько підтримав Артема, оформив на відсутню суму кредит. Так у молодят з’явилося своє особисте авто. Здавалося, живи і радій, але де там.

Таня, його дружина, відчувала в останні місяці себе погано, дратувалася, постійно плакала. Брат через це не міг нормально вчитися і здавати сесію. Йому треба було допомагати їй ввечері з домашніми справами. Але, ще гірше стало після того, як з’явився малюк. Артем з дружиною сварилися кожен день. Допомагати грошима їм міг тільки я. Адже батьки ледь-ледь виплачували кредит за машину. У нашого батька з’явилися проблеми з роботою.

Тато переживав щодо цього. Напевно, це позначилося на його здоров’ї. Після чергового скандалу, брат прибіг до нас перевести дух. А Таня дзвонила моїм батькам. Я запропонував оплатити їй психолога. Але Артем попросив віддавати їм ці гроші на їжу.

Через деякий час він взагалі здивував нас повідомленням, що оформив все необхідне і їде за кордон на заробітки. Пояснив, що це для того, щоб розплатитися з боргами. Це взагалі вразило нашого тата. Його не стало. Це було приголомшливо для всіх нас! Але вибору зовсім не залишилося. Я не хотів залишати свою роботу і пропонував Артему йти до мене. Але, він сміявся. Говорив, що такі гроші не вирішать проблему.

Він поїхав. А мене відправили у відрядження на тиждень в інше місто. Приїжджаю і бачу у нас Таню з малюком. Виявилося, що орендувати окрему квартиру стало неможливо. Ось мама моя і запросила їх в нашу квартиру. Причому поселила в свою кімнату, бо у нас двокімнатна. Я не став заперечувати, адже для матусі це теж був порятунок. Вона знайшла собі спосіб не думати про тата. Та й нова обстановка дозволила перестати постійно плакати.

Час минав, ми так і жили вчотирьох. А в Артема не все виходило з роботою. Працювати він не звик. Заробив собі штраф. Тому, надсилати додому матеріальну допомогу не міг. Довелося мені оплачувати його кредит, та ще й віддавати практично всю зарплату на потреби нашої вже великої родини.

Все б нічого, але я зустрів дівчину Олену. У неї є дочка від першого шлюбу і вона теж живе зараз з батьками. Ми зустрічаємося вже п’ять місяців, з малятком я чудово порозумівся, батька свого вона не бачила. Тому, сприйняла мою появу дуже добре. Але, я розумію, що ми повинні вже стати однією сім’єю. Ця думка не даємо мені спокою. Переїжджати до її батьків – взагалі не варіант. А орендувати житло вийде тільки в тому випадку, якщо я припиню піклуватися про сім’ю брата і виплачувати його кредит. Вирішив поговорити з мамою і Артемом. Думав, вони все зрозуміють, і ми щось вирішимо. Але, яке там! Артем відмахнувся і сказав, щоб я просто спробував продати машину або взагалі віддав її банку. І це незважаючи на те, що вже стільки грошей на неї пішло! Але, найбільше мене здивувала мама. Закотила справжній скандал, що не хоче якусь чужу дівчинку, хоче свого онука. І, якщо я перестану годувати племінника, я їй більше не син. Ви можете уявити таку подяку? Значить, моє життя нікого не хвилює. Але ж мені вже і свою сім’ю хочеться, своїх дітей.

Правда, коли я грюкнув дверима, пішов до своєї кімнати і став збирати свої речі, мама змінила тактику. Прибігла, почала вибачатися, лити сльози, що Таня з малим без мене пропадуть.

У мене просто душа розривається. Хочеться допомагати родині брата. Розумію, що вони не винні, що наш Артем – справжній нездара, не здатний про них подбати. І дійсно зараз їм самим не впоратися. Але, відмовитися від свого кохання я не можу! І боюся, що Олена не буде роками чекати, коли у мене вийде поставити їх інтереси на перше місце. Я б на її місці явно розчарувався б. Загалом, розумію, що найближчим часом мене чекає багато неприємних розмов. Мені просто набридло піклуватися про дружину брата на шкоду особистому щастю.

Фото ілюстративне, з вільних джерел


Источник