Хіти тижня. Тимошенко в “прольоті”: Хто може очолити Кабмін замість Гройсмана

14

Американська журналістка, редактор UkraineAlert Atlantic Council Мелінда Херінг опублікувала аналітичну статтю в Atlantic Council, де розглядає 5 найімовірніших, на її думку, кандидатів на посаду прем’єр-міністра України. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із її міркуваннями.

Склад Кабміну повністю або частково повинен змінитися після виборів до Верховної Ради 21 липня. Отже, серед кандидатів:

Заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді Владислав Рашкован;директор з розвитку бізнесу НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко;голова правління НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв;секретар РНБО і екс-міністр фінансів Олександр Данилюк;колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус, який зараз очолює “Укроборонпром”.Звідки взявся цей список? “Київ затоплений чутками, і в кулуарах обговорюють п’ять технократів, яких можна було б вибрати наступним прем’єр-міністром. Це Айварас Абромавічус, Владислав Рашкован, Юрій Вітренко, Андрій Коболєв і Олександр Данилюк”, – так аргументує журналістка наявність в своїй статті саме цієї п’ятірки . Будемо вважати це посиланням на інформовані джерела.Мелінда Херінг стверджує, що розмовляла з усіма п’ятьма претендентами по кілька годин і прийшла до висновку, що найбільш підготовленими до посади глави Кабміну є Абромавічус і Рашкован. “На Заході Абромавічуса вважають чесним, ефективним, принциповим, чарівним і абсолютним прихильником успішної України. Вибір Абромавічуса буде сигналізувати інвесторам, західним партнерам і українцям, що Зеленський серйозно налаштований щодо змін в країні”, – передрікає Херінг.Альтернативою Абромавічусу, яка послала б [Заходу, партнерам і інвесторам] ті ж сигнали, Мелінда Херінг вважає Владислава Рашкована, який в 2014-2016 роках обіймав посаду заступника глави НБУ, відповідав за реформування і трансформацію Нацбанку, і користується довірою у багатьох українських реформаторів.”Рашкован – інституціоналіст, а це значить, що він здатний вирішувати технічні економічні питання, але у нього також є погляд на трансформування і створення нових інституцій. Найголовніше, він точно знає, що потрібно зробити Україні для залучення міжнародних коштів і як заспокоїти інвесторів” , – пише американська журналістка.

На думку Херінг, у Коболєва, Данилюка і Вітренка є свої сильні сторони, але в цілому вони дещо слабше двох вищезгаданих кандидатів, як потенційні прем’єр-міністри. Проте, жоден з них не є поганим варіантом, підкреслює журналістка. Всі п’ять технократичних міністрів запевнили б інвесторів і Захід в тому, що Зеленський щиро впевнений в остаточному виправленні України. куди гірше буде, пише Мелінда, якщо президент вважатиме за краще “політичний” уряд, а не технократичний – тоді Україну чекають ще 5 років популізму.