“Дітей крадуть і розбирають на органи”: Чи є причини для істерії в соцмережах

500

Після новин про те, що на Закарпатті знайшли дитяче тіло без органів, аналогічну інформацію почали розповсюджувати в інших областях, вже із зазначенням місцевих населених пунктів.

Старе повідомлення-картинка трохи переправлені, розходиться мережами. Його тиждень також розкидають в батьківських групах в вайбері. У ньому мова йде про викрадення дітей людьми на чорній «Ауді А6».

“Будьте обережні, повідомте всім. Чоловік і жінка на чорній «Ауді А6» викрадають дітей і здають їх на органи». Ось таке повідомлення з припискою «від села Сосонка» вже тиждень ввергає в шок батьків, які користуються мессенджерами і соцмережами.

Далі панікуючі батьки розсилають ці повідомлення знайомим і паніка масово поширюється по всій Україні. Просто погугливши, можна знайти аналогічні пости-картинки, які були адресовані жителям інших міст – Волині, Хмельницької, Тернопільської, Херсонської областей і ще маса інших.

“Це фейк. Прохання не поширювати дезінформацію і не сіяти паніку”, – заявила начальник відділу комунікацій Вінницької обласної поліції Анна Олійник. І поліція і СБУ кажуть, що не здогадуються про мету поширення такого дикого фейку, але і визнають – причин відкривати кримінальну справу і шукати авторів маячні – не за законом.

Розсудливі ж користувачі намагаються також розгадати мету поширення брехні. Деякі вважають, що такий і подібні до нього «вкидання» спрямовані на те, щоб підірвати довіру взагалі до інформації в соцмережах. Деякі жартують, що зараз «під шумок» почнуть масово продавати дитячі GPS-годинник і програми мобільного стеження за дітьми.